ادیت و روتوش عکس

روتوش عکس چیست ؟
به ” اصلاح یا حذف جزئیات ناخواسته در عکس” روتوش عکس می گویند.
بیشترین کاربرد روتوش ، در عکاسی پرتره خلاصه می شود که اهمیت و کیفیت روتوش زمانی مشخص می شود که به بهترشدن و تمیزتر شدن تصویر کمک کند ، نه به مصنوعی شدن و مخرب بودن.
زمانی که از روتوش عکس صحبت می کنیم طبیعتا” به دنبال آن از برنامۀ فتوشاپ نیز صحبت به میان می آید.امروزه اکثر کسانی که کار ویرایش و روتوش عکس را انجام می دهند ، از برنامه فتوشاپ جهت این کار استفاده می کنند که تمامی ابزارها و فرمانهای مورد نیاز این کار را درون خود دارد.اما نحوۀ استفاده از امکانات این برنامه جهت روتوش ، بسیار متنوع است چه بسا گاهی یک روتوش بسیار مخرب بی کیفیت را می توان در این برنامه انجام داد.اما اگر بطور ریزبینانه و حرفه ای از ابزارها و فرمانهای این برنامه قدرتمند استفاده شود میتوان یک ویرایش و روتوش کاملا” حرفه ای را بر روی تصاویر انجام داد که باعث حیرت بینندگان خواهد شد !!!
از آنجا که در کشورمان ، فعالان عرصه عکس و ویرایش توجه خاصی به مقولۀ روتوش عکس نشان نداده اند ، به این دلیل است که منابع درست و مشخصی جهت آموزش تکنیکهای این کار برایشان وجود نداشته و اکثرا” به طور تجربی این کار را آموخته و در اختیار دیگران قرار داده اند ، که طبیعتا” این روش خالی از اشکال نیست.
اهمیت ویرایش و روتوش عکس تا جایی است که در جلب رضایت مشتری بسیار مؤثر بوده و مشتری براحتی می تواند فرق میان روتوش مصنوعی و طبیعی را تشخیص دهد که طبیعتا” هر چه روتوش طبیعی تر باشد یک امتیاز بزرگی برای شما محسوب خواهد شد و از این طریق می توانید به تعداد مشتریان خود اضافه کنید.

کل دوره آموزش ادیت و روتوش عکس به صورت فیلم و صدا ضبط و در اختیار کارآموز قرار می گیرد

جهت برقراری ارتباط به صفحه تماس با من مراجعه فرمایید.

همچنین برای در خواست کلاس می توانید به صفحه خرید آموزش و کلاس حضوری مراجعه و درخواست خود را تکمیل کنید تا در اسرع وقت جهت هماهنگی با شما تماس گرفته شود