رنگ‌ها هم به‌طور محسوس و هم به‌طور زیرکانه و نامحسوس روی ادراک ما اثر می‌گذارند. رنگ محصول می‌تواند به ما این حس را القا کند که آیا این محصول تازه است یا خیر؟ یا حتی می‌تواند اثربخشی یک دارو را بیشتر کند! برای مثال رنگ آبی برای داروهایی که نقش آرام‌بخش یا خواب‌آور دارند، استفاده می‌شوند تاعلاوه بر اثرگذاری دارویی، ازطریق رنگ هم به شما تلقین کنند که آرامش بیش‌تری پیدا کرده‌اید. درنقطه‌ی مقابل، رنگ قرمز برای داروهای انرژی‌زا جواب می‌دهد.

تمام برندهای مطرح دنیا در طراحی، بسته‌بندی و وبسایت‌هایشان به‌طور هوشمندانه از تاثیر رنگ در تبلیغات استفاده می‌کنند. شرکت‌هایی که به‌طور تخصصی روی تبلیغات‌شان کار می‌کنند، وظیفه دارند طوری از رنگ‌ها استفاده کنند که با اهداف و چشم‌انداز شرکت همخوانی داشته باشد. روانشناسی رنگ باید در جهتی به کار گرفته شود که مشتری را ترغیب کند تا عملی را انجام دهد که ما می‌خواهیم. اگر می‌خواهید مطمئن شوید تبلیغات‌تان در جهت مناسبی حرکت می‌کند، حتما با چطور همراه باشید.
انتخاب رنگ یکی از اصلی ترین ارکان طراحی می باشد هر چه کار بی نقص ، زیبا و اصولی طراحی شده باشد و از رنگ های مناسب استفاده نشود می توان گفت که هیچ ارزشی ندارد

در زیر جدول برخی رنگ های پر کاربرد قرار گرفته است :